Pogrzeb dyrektora nowotomyskiego szpitala powiatowego - dr Kazimierza Hołogi. Miał miejsce 15 września 1958 roku. Zaczął się konduktem pogrzebowym przez miasto, a zakończył pochówkiem na nowotomyskim cmentarzu. Doktora Hołogę żegnało około sześć tysięcy ludzi. Pogrzeb był manifestacją żalu, ale i hołdu dla lekarza, działacza społecznego i dobroczyńcy, a przede wszystkim wielkiego człowieka. Obrządkom pogrzebowym przewodniczył biskup Jedwabski.
W tygodniku „Przekrój”, w nrze 718 z 1959 r., w notatce pt. „Dziękczynny kondukt” napisano: „Zmarł w Nowym Tomyślu niezwykle uczynny i ofiarny w niesieniu często bezinteresownej pomocy chirurg dr Hołoga. Uznanie dla jego społecznej postawy i wysokiej kwalifikacji zawodowej zgromadziło u trumny liczne delegacje i parotysięczny tłum. W kondukcie obok biskupa kroczyli przedstawiciele straży pożarnej, obok delegacji komitetu powiatowego PZPR delegacje młodzieży, za przedstawicielami komendy MO siostry.”
12 września 2016 r., w 58. rocznicę śmierci dr Kazimierza Hołogi z inicjatywy Archidiecezji Poznańskiej ruszył jego proces beatyfikacyjny.
Zdaniem ks. Krzysztofa Różańskiego - postulatora procesu beatyfikacji, "dr Kazimierz Hołoga, o którym wśród ludzi, zwłaszcza w Nowym Tomyślu, wciąż utrzymuje się opinia świętości, może być wzorem bezinteresowności dla lekarzy i oddania pacjentom oraz wierności podczas wykonywania pracy zawodowej zasadom moralnym."