biblioteka_ew_050.jpg
Ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodych Polek - Nowy Tomyśl; 1932 r.

W zebraniu konstytucyjnym nowotomyskiego Stowarzyszenia Młodych Polek, które odbyło się w uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia 1932 roku – uczestniczyło ok. siedemdziesiąt panien z miasta, z których pięćdziesiąt dwie wstąpiły do stowarzyszenia.

Wśród druhen pośrodku stoi ks. Stanisław Kuliszak - proboszcz parafii w Nowym Tomyślu od 1924-1932 roku.
Po prawej stronie Stoi ks. Medard Rost - opiekun nowotomyskiego koła Młodych Polek, a nad nim Klementyna Obramska - żona powiatowego inspektora szkolnego Zygmunta Obarskiego, należąca do Stowarzyszenia Pań Wincentek. W latach 1932-1939 pełniła funkcję patronki stowarzyszenia z ramienia parafii. Została powołana przez Zarząd Młodych Polek w Poznaniu.
re KKulisz - poniedziałek 28 kwiecień 2014 05:38
re Kulisz powinno byc Kulisz Grtruda z domu Fabian
Dziekuje